Дуже часто при кип'ятінні молоко або підгоряє, або збігає, таким чином завдаючи зайвих втрат і клопоту на кухні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак існують хитрощі, які допоможуть більше не стресувати з цього приводу.
Молоко збігає тому, що при нагріванні крапельки жиру в молоці зливаються один з одним. А казеїн, що є основним компонентом молочного білка, згортається, утворюючи пінку.
Саме вона в результаті заважає вільному виходу водяної пари із дна каструлі. В результаті пара просто "змушена" піднімати пінку, щоб вибратися, а вона відповідно вихлюпується за краї посуду.
Корисні поради, щоб молоко не збігало:
- Покладіть дерев'яну ложку або лопатку на каструлю з молоком. Можна помістити ложку в каструлю, потім залити молоко і поставити його на плиту.
- "Жировий" метод. Для цього краї каструлі змащують зсередини олією або вершковим маслом. Він має бути товщиною близько 1 см.
- Саморобний сторож для молока. На дно каструлі кладуть блюдце дном нагору або кришку для консервування бортиками вниз. Під ними залишиться повітря, яке допоможе сформуватися великим і досить міцним бульбашкам.
Корисні поради, щоб молоко не пригоріло:
- Правильний посуд. Найкраще підходить алюмінієвий або скляний посуд або каструля з нержавіючої сталі. Дно в посудині має бути товстим - так молоко нагріватиметься рівномірніше.
- Постійне помішування. Якщо постійно помішувати молоко, воно не пригорить і не піде.
- Холодна вода. Окропіть каструлю крижаною водою перед тим, як поставити її на вогонь. Можна також влити трохи води на дно і закип'ятити її, а потім додати молоко.
Нагадаємо, що рибні котлетки більше ніколи не розпадуться: прості секрети, про які мало хто знає.
Раніше стало відомо, що вдвічі швидше посмажте картоплю: неявні секрети приготування холостяцької страви.
Також стало відомо, що залишилася гречка чи картопля? Приготуйте цей пиріг і забудете про звичний гарнір.