Мед славиться своїми корисними властивостями та солодким смаком. Цей натуральний продукт чудово замінює звичайний цукор.

Але часто відбувається так, що згодом мед починає зацукруватись. Цей процес ще називають кристалізацією і не є ознакою зіпсованості, а звичайним природним явищем.

Імбир, лимон і мед, фото з pxhere
Імбир, лимон і мед, фото з pxhere

Кристалізація відбувається внаслідок вмісту глюкози. Якщо глюкози багато, кристалізація відбувається за кілька місяців. Іноді поява великих кристалів говорить про неправильне зберігання меду. Але в будь-якому випадку мед, як і раніше, залишається таким же корисним і смачним.

Якщо мед зацукрився, його треба розтопити. Але не варто поспішати, оскільки мед може втратити всі свої корисні харчові якості після теплової обробки. Тому, топити його необхідно дуже акуратно, поступово, рідко помішуючи.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Перерахунок тарифів на опалення: скільки українцям доведеться платити взимку
Показати ще

Мед, фото: Знай.ua
Мед, фото: Знай.ua

Місткість з медом помістити в теплу воду - до 60 градусів. У міру остигання воду необхідно підігрівати до розчинення кристаликів. При розтоплюванні меду на водяній бані вогонь потрібно час від часу вимикати, щоб уникнути перегріву. Мед також можна просто поставити, наприклад біля батареї.

Мед, кадр з відео
Мед, кадр з відео

Згущений мед можна повернути в нормальний стан і за допомогою мікрохвильової печі. Кожні 5 або 10 секунд миску з медом слід виймати та перемішувати. Потрібно стежити, щоб мед не перегрівся.

Однак, якщо мед занадто загуснув, або в ньому багато грудочок, і ви розумієте, що він старий, то краще використовувати його у випічці або приготувати медовуху.

Медовуха, скріншот з відео
Медовуха, скріншот з відео

Нагадаємо, що набагато корисніше м'якоті та соку цитрусу: українцям назвали чудотворні властивості шкірки лимона.

Раніше ми повідомляли про головні симптоми дитячого раку – як уберегти малюка та не довести до критичного стану.